Звіт про діяльність Громадської організації «Центр просвітництва та розвитку людини» за 2014 рік

Громадська організація «Центр просвітництва та розвитку людини» зареєстрована у вересні 2013 року. 

Протягом 2014 року було реалізовано 6 проектів.
Загальний бюджет реалізованих проектів – 110 222 грн.


Громадська організація «Центр просвітництва та розвитку людини» (NGO "The Center of Enlightenment and Human Development") є добровільним громадським об'єднанням, діяльність якої спрямована на формування гармонійної, всебічно розвиненої особистості, утвердження й збереження тверезості, пропагування здорового способу життя, зміцнення інституту сім'ї, підвищення рівня правової культури та правосвідомості у суспільстві, як необхідних умов духовного, фізичного, морального, економічного та демографічного відродження України. 

Організація працює в напрямку створення умов для всебiчного (інтелектуального, культурного, духовного) розвитку осіб, що потрапили чи живуть у складних соціально - економічних, політичних, психологічних умовах (люди, що проживають у сільських місцевостях; внутрішньо переміщені особи тощо) шляхом реалізації програм навчання та розвитку, організації активного дозвілля, надання правової та психологічної допомоги.

Особливістю Організації є концентрація уваги на проблемах соціально-вразливих верств населення (жителі віддалених сіл, внутрішньо переміщені особи, діти із «кризових сімей» тощо). 

Організація розпочала свою діяльність у вересні 2014 року.
Старт діяльності організації дала участь її засновників у «Території розвитку» школи АХАЛАР. Саме професійні тренери АХАЛАРУ допомогли розставити пріоритети, чітко визначитися із цільовою аудиторією та потребами, почати конкретну діяльність. 

Першим проектом організації став проект «Молоде, вставай! Виховуємо еліту в нашому селі!», що реалізується і досі у с. Бортники Жидачівського р-ну Львівської обл. Метою проекту було створення у селі соціально – культурного осередку для молоді, дітей та сімей, а також виявлення потенційних лідерів – рушіїв розвитку села, які продовжуватимуть втілювати поставлені цілі та завдання після завершення проекту. На перших порах команда працювала лише на власному ентузіазмі, оскільки жодного фінансування не було. Проте вже у січні 2015 року ми отримали першу фінансову підтримку від АХАЛАРУ у розмірі 3500 грн. Це однозначно вселило віру не лише в актуальність нашої роботи, але і у власні сили. Протягом 2014 року Організація реалізовувала проект «Щаслива дитина – успішна країна» у с. Бортники Жидачівського р-ну Львівської обл., спрямований на соціально – культурну адаптацію дітей із «кризових» сімей. Даний проект був підтриманий Львівською Освітньою Фундацією на суму у розмірі 8100 грн. та безкоштовним розселенням учасників під час проведення табору відпочинку для дітей у с. Дора Яремчанського району Івано – Франківської області при Храмі верховних апостолів Петра і Павла.

У зв’язку із важкою ситуацією в Україні, за останні пів року Львівщина стала місцем проживання та перебування для значної кількості внутрішньо переміщених осіб. Саме тому членами Організації було вирішено взяти участь у допомозі в адаптації ВПО на теренах області. З листопада 2014 року по лютий 2015 року ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» реалізувала проект «Інтерактивне навчання для внутрішньо переміщених кримчан у м. Львів - запорука їх інтеграції та адаптації в кризовій ситуації». Проект здійснювався у партнерстві з ГО «Кримська хвиля» та Львівською ОДА за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини, Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток». Загальний бюджет проекту 82 205 грн.

Важливим напрямком нашої діяльності був організаційний розвиток. Завдяки фінансовій підтримці ІСАР «Єднання» було реалізовано три проекти, спрямовані на розробку стратегічного та фандрейзингового плану, комунікаційної стратегії для організації, набуття навичок успішного фінансового менеджменту:
1. Стратегічне планування для Організації (отримана сума – 1 460 грн.);
2. Фінансовий менеджмент (отримана сума – 4 723 грн.);
3. Фандрейзинг та PR – діяльність (отримана сума – 10 234 грн.).

Протягом першого року своєї діяльності членам організації вдалося налагодити тісну співпрацю та партнерство не лише із громадськими організаціями, а й із органами державної влади, місцевого самоврядування, школами та притулками.


Донори та грантодавці:
1. Міністерство закордонних справ Німеччини.
2. Інститут міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International).
3. Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “ЄДНАННЯ”. 4. Громадська організація «Львівська освітня фундація».
5. Центр гуманістичних технологій «АХАЛАР».

Організації - партнери:
1. Громадська організація «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».
2. Громадська організація «Кримська хвиля».
3. Громадська організація «Медінфотех».

Партнери - владні структури:
1.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської облдержадміністрації;
2. Департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації;
3.Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації;
4. Львівський обласний центр зайнятості.
5. Львівський міський центр зайнятості.

Коментарі

Популярні публікації