"Українська правда" про нас...

Українська правда
Життя
Переселенці у Львові: життя спочатку

24.03.2015
Тетяна Огаркова, Володимир Єрмоленко, спеціально для УП.Життя

У розмовах львівських волонтерів, які допомагають переселенцям, словосполучення "продуктові набори" зустрічається набагато рідше за слово "саморозвиток", а "тимчасове розселення" менш уживане, аніж "допомога у заснуванні власного бізнесу".

Переселенців у 750-тисячному Львові, порівняно із ХарковомКиєвом та Одесою, небагато. Десять тисяч на місто та область; з них сім тисяч з Донбасу. Решта – кримчани: дві тисячі кримських татар та тисяча українців.
Можливо, саме тому львівська допомога переселенцям з Криму та Донбасу дещо нагадує перегорнуту "піраміду Маслоу". Цінностям поваги та самовираження тут приділяють не меншої уваги, аніж базовим цінностям виживання.
Тут, як і скрізь, роздають гуманітарку, збирають та роздають одяг, але основний напрямок діяльності стосується інтеграції переселенців у місцеву громаду.
Львівський філіал Крим-SOS організує курси англійської, кримсько-татарської та української, Громадський рух "Кримська хвиля" проводить просвітницькі лекції у міській Медіатеці, аЦентр просвітництва та розвитку людини пропонує переселенцям тренінги із саморозвитку та пошуку роботи.

Розпочати нове життя
Інколи для того, щоби розпочати нове життя, потрібно зовсім небагато. Треба усвідомити, що життя – це театр, і ти можеш щомиті зупинити п’єсу та змінити її сюжет.
"Саме за таким принципом діє форум-театр", - розповідає 25-річна Наталя Проць з"Центру просвітництва та розвитку людини".
Актори в форум-театрі грають сцену – і будь-хто з глядачів може будь-який момент підняти руку, зупинити виставу і вийти на сцену замість одного з акторів, щоби показати, як би він діяв в тій ситуації. "Це театр, спрямований не на задоволення естетичних потреб глядача, а на налагодження діалогу, на розв'язання конфліктних ситуацій", - пояснює Наталя.
Наталія Проць
Дівчина разом з однодумцями заснувала такий театр-тренінг для дітей львівської школи № 84. Це російськомовна школа, там навчається багато дітей переселенців.
Трохи раніше Наталчин центр працював і з дорослими: вони організовували безкоштовні тренінги для переселенців з особистісного розвитку, заснування власного бізнесу та працевлаштування.

http://life.pravda.com.ua/society/2015/03/24/191424/

Коментарі

Популярні публікації