Соціально-культурна адаптація внутрішньо переміщених дітей


Розпочинаємо реалізацію нашого нового проекту "Соціально-культурна адаптація внутрішньо переміщених дітей на базі середньої школи № 84 м. Львів", який здійснюється за підтримки МФ "Відродження". 

4 березня 2015 року стартували з першим тренінгом по управлінню конфліктами для першої групи - діти віком 12-13 років.


Метою даного проекту є сприяння інтеграції та соціально - культурній адаптації дітей - внутрішньо переміщених осіб в активне життя місцевої шкільної громади, налагодження тісного діалогу та побудова взаєморозуміння між дітьми у середній школі № 84 м. Львів шляхом проведення навчальних, культурно-просвітницьких та інформаційних заходів для кращих можливостей особистісного розвитку дітей, розбудови стосунків довіри, запобігання можливим непорозумінням між місцевими та переселеними дітьми.

В рамках виконання проекту планується проводити тренінги з особистісного розвитку для дітей віком 10-17 років; організувати та провести культурно-просвітницькі заходи: тематичний вечір в українському народному стилі «Молюсь за тебе, Україно» для дітей з батьками задля ознайомлення з культурними звичаями та місцевими традиціями; провести екскурсію по визначних замках Львівщини; організувати поставноку вистави у форматі імпровізованого форум-театру з метою моделювання соціально-політичної ситуації, що склалася та пошуку шляхів налагодження діалогу і компромісів. 

Важливим аспектом є проведення тренінгів по управлінню конфліктами для вчителів, оскільки саме вони безпосередньо кожен повинні вирішувати часом досить складні та неоднозна ситуації, що виникають між дітьми. Окрім того, планується провести підсумковий «круглий стіл» на тему «Актуальні проблеми переселених дітей у школі: реалії та шляхи вирішення» за участю учнів старших класів, вчителів, батьків, представників відділу освіти з метою налагодження співпраці та вироблення спільних пропозицій та подальших кроків для налагодження тісного діалогу та побудови взаєморозуміння між дітьми. 

Коментарі

Популярні публікації