Майстер-клас із розпису яворівської іграшки

"Доки діти, доти й забавка,"- 
кажуть у народі.


19 листопада 2015 року в СЗШ № 1 м. Львова відбувся майстер-класі із розпису яворівської іграшки (забавки).
Про мистецтво розпису яворівської іграшки та правила нанесення стилізованого візерунку ми дізналися від тренера Лесі Більської.
     
"Яворівська забавка пройшла шлях від трипільської культури до сьогодення. У процесі еволюції від неї відпало все нав'язане, стороннє. Залишилися лише досконалі форми та розумна лаконічність, що надає простір для дитячої творчості. Її називають рукотворним дивом, що справджує дитячі надії, творчість і фантазію... Яворівська забавка - перевірена дитячою любов'ю, вона містить мистецьку культуру наших прадідів і розвиває самобутні риси естетики нових поколінь".
   
Спочатку діти освоювали майстерність орнаментального розпису на папері, знайомлячись із традиційними мотивами: вербівки, качечки, сонечка, зірочки, пагінці. А потім, натренувавшись, виготовили собі дерев'яні пташки та коники на згадку.


Захід проводився в рамках виконання Проекту «Сприяння ресоціалізації та соціально - культурній адаптації дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників АТО в активне життя місцевої громади м. Львів».

Коментарі

Популярні публікації