Результати фокус-групового дослідження визначення потреб громади Давидова


Вже більше місяця у Давидові функціонує Центр активності громади. Із самого початку ми планували, що це має бути місце, яке стане «серцем» громадської діяльності, куди можна прийти за навчанням, консультацією, чи просто гарним настроєм. В нашому Центрі ви зможете запропонувати свої ідеї, спрямовані на розвиток Давидова, знайти однодумців, які допоможуть та підтримають. Кожен день наша команда невтомно працює для того, щоб придумати щось нове, оригінальне, креативне і цікаве. 
До прикладу, нещодавно ми провели фінансову гру для дорослих. А люди звертаються з проханням організувати її знову. Але для того, щоб чітко зрозуміти чого хочуть давидівці, що їх турбує та чим вони живуть, а потім, відповідно, побудувати якісно роботу нашого Центру, спланувати ті заходи, які потрібні мешканцям села, 7 серпня запрошені нами спеціалісти провели дослідження потреб громади. Було сформовано дві окремих групи. Одна із них - мешканці громади різної вікової категорії, соціального статусу, сфери діяльності. Інша – депутати та члени виконавчого комітету Давидівської сільської ради. 

Отже, поділимося з вами результатами напрацювань (просимо звернути увагу, що це не перефразування авторів, а конкретні висновки мешканців стосовно життя у Давидові): 
- Люди дуже пасивні та не хочуть приймати активну участь у громадському житті села. Нема ідеї, навколо якої може згуртуватися громада. Немає підтримки від органів місцевого самоврядування на розвиток громадських організацій, немає співпраці та спільного плану дій. 
- Громадяни не ототожнюють себе із владою. Є таке протиставлення, що влада працює не для народу. Не має згуртованості. На думку мешканців, в селі є люди, які можуть об’єднати громаду: священники, влада, бізнес, місцеві активісти. Вони повинні сідати за «стіл переговорів» домовлятися робити щось спільне задля єднання. 
- Загальні Збори мешканців проводилися дуже рідко. Тому люди не звикли до такої форми участі та спільного вирішення питання. Люди зневірені, що вони можуть щось вирішувати та їх думка буде врахована. Тому мешканці не приймають участь у ЗЗГ. Тож треба на ЗЗГ давати більш можливості говорити мешканцям про їх проблеми, а не слухати звіти сільради та депутатів. Громаду не залучають до виявлення потреб та можливих шляхів вирішення проблем. 
- Здорова та стабільна громада - це молодь. На даному етапі молодь пасивна. Частково охоплена лише шкільна аудиторія. Молодь, яка вже не навчається у школах, не залучена до активного громадського життя. Необхідно молодь «підштовхувати» до створення молодіжних об’єднань, надавати усі необхідні умови: приміщення, виділяти кошти на реалізацію міні-проектів та інше. 
- Є велика проблема з отриманням медичних послуг. Є проблема із фахівцями та професіоналізмом лікарів. Є приміщення амбулаторії, але ж не має відповідних спеціалістів. Люди, які прийшли до влади повинні вирішувати це питння. Мешканці вимушені їздити до м. Львів задля отримання медичної допомоги. Медична сфера на селі не забезпечена кадрами, технікою, обладнанням задля надання першої медичної допомоги. 
- На території села немає організованих зон відпочинку для людей. 
- Є велика проблема із дорогами. Влада повинна ставити першочерговим вирішення цієї проблеми. 

Наступною у дослідженні взяла участь група представників місцевої влади, яка складалася із 15 осіб. Отже, висновки та висловлювання представників місцевої влади: 
- Сільська рада не має плану життєздатності, тому що в громаді не має стратегії розвитку. Є прийнятий бюджет, але він не має на меті стратегічне бачення. Він тільки вирішує поточні питання. Усі плани органів місцевого самоврядування мають здійснюватися з фінансовим підкріпленням. На теперішній час більшість запланованих заходів не мають реалізації за причини недостатнього та взагалі відсутнього фінансування яке обумовлене дефіцитом у бюджеті. Тому органи місцевого самоврядування не мають потужності задля вирішення місцевих проблем самостійно. 
- Є проблема із дорогами та громадським транспортом. Є тільки один перевізник, який є приватною особою, і який самовільно встановлює ті чи інші правила перевезення (зняття вечірніх маршрутів тощо). І це треба вирішувати. 
- Громадські слухання щодо обговорення проекту бюджету не проводяться. Також ніде не можна отримати інформацію щодо прийнятого бюджету. Треба мати сайт, де повинен буде викладений бюджет села та всі рішення сесії, що стосуються бюджетних питань. Або друкувати у вигляд листівок тощо. 
- Державні закупівлі не були прозорі. Громада не має доступу до контролю або наглядом за проведенням державних закупівель. 
- Немає програми про соціальне партнерство із приватним сектором. Вона потрібна задля залучення бізнесу до соціальної відповідальності. Завдяки таким партнерством можна вирішувати деякі інфраструктурні проблеми або культурно-дозвільні. 
- Громадяни не обізнані щодо інформації про можливості соціального захисту, або порядку процедур. 

Цілком зрозуміло, що 43 опитаних людини повністю не відображають всі потреби та проблеми, наявні у громаді, але дають певне бачення того, що можна змінити. 

Захід проводиться в рамках виконання проекту “Створення інформаційно-ресурсного центру громади с. Давидів задля активізації громади та спільного вирішення місцевих проблем”, що здійснюється за підтримки МФ "ВІдродження".


Коментарі

Популярні публікації