четвер, 15 грудня 2016 р.

Пряникова пошта об’єднує Схід та Захід

Пряникова пошта об’єднує Україну через школярів. Понад десяток областей взяли участь в акції, під час якої школи з різних міст та регіонів обмінюються листами, відтак учні починають листуватися. А дехто згодом навіть зустрічається і по-справжньому товаришує.
На Львівщині однією з найактивніших стала школа у Давидові. На Донеччину учні надіслали 142 листа, аби отримати нових друзів та подруг.

«Я отримав відповідь від Кароліни. Вона вчиться у шостому класі. Написала про свою школу. Вона живе на сході і їй також потрібна підтримка. І я би хотів з нею подружитися», ― розповів п’ятикласник Денис.
«Дітки наші писали листи своїм умовним друзям зі сходу. Але вони дуже чекали на відповідь. Ну і, звичайно, як діти ― вони такі щирі, відкриті, побажали, щоб нарешті настав мир», ― поділилася класний керівник 5-Б класу Світлана Ференц.
Саме миру найбільше, напевно, хоче і Анна Самойленко. Два роки тому вона приїхала до Львова з Донецька, де й виникла Пряникова пошта. Але це було ще до війни, коли в Донецьку проводили благодійний Пряниковий ярмарок.
«Його робили під Новий рік і кошти, які збирали на тому ярмарку, йшли як адресна допомога для онкохворих дітей. А потім, коли почалася війна і всі роз’їхались, традиція залишилася. Тоді одна із моїх подруг вирішила, що треба ці пряники розсилати. А потім ми ще додали листа до того пряника і так от з’явилася Пряникова пошта», ― розповіла ініціатор Пряникової пошти на Львівщині Анна Самойленко.
До кожного листа організатори акції і тепер додають пряник. А вже у конвертах ― подарунки від авторів цих послань. Зазвичай це аплікації, малюнки та інші вироби.
Така переписка і зближує дітей, і вчить їх писати не лише смс-ки, а справжні листи, кажуть у школі.
А ще саме завдяки такому листуванню торішнє Різдво у львівських родинах святкували і дванадцятеро дітей зі сходу.
«Для мене головне, щоб люди спілкувалися і надалі. Нас нічого не роз’єднає», ― наголосила дев’ятикласниця Ярина.
До Пряникової пошти долучилась уже 21 область України. І якщо торік серед учасників було три тисячі дітей, то цього року їх уже понад вісім тисяч.
http://zaxid.net/news/showNews.do?pryanikova_poshta_obyednuye_shid_ta_zahid&objectId=1412746

Мітки:

0 коментарі(в):

Дописати коментар

Підписка на Дописати коментарі [Atom]

<< Головна сторінка