Брифінг “Сила жінки в медіа”

Брифінг відбувся 21 травня в приміщенні ЛОДА.
Спікери:
1.      Ольга Березюк - т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА;
2.      Наталія Проць  - регіональна координаторка проекту «Я-медіа» на Львівщині, виконавчий директор Громадської організації  "Центр просвітництва та розвитку людини";
3.      Олена Бортнічук  - керівник культурно-освітнього няпряму Громадської організації  "Центр просвітництва та розвитку людини".

4.      Мар”яна Вербовська - ментор проекту.
«Проект «Я-Медіа» є національним проектом і реалізується у чотирьох областях України. На Львівщині проект впроваджується Громадською організацією «Центр просвітництва та розвитку людини» у партнерстві з Громадською організацією «Фундація прав людини» за підтримки Robert Bosch Foundation. Проект спрямований на актуалізацію соціально – важливих питань через висвітлення їх через блогерство, у соціальних медіа, не професійними журналістами, а власне кожним, хто бажає розвивати громадянське суспільство, писати для людей та про людей. Ключовим акцентом у реалізації проекту «Я-медіа» на Львівщині стало залучення учасниць, в тому числі внутрішньо переміщених жінок, які проживають у регіонах, зокрема у сільських місцевостях області. Працюючи у проекті із даною аудиторією, прослідковується їхня потужна мотивація, бажання участі у навчальних заходах, спілкування із запрошеними експертами. За 6 місяців реалізації проекту проведено низку навчальних заходів,які відвідало більше 100 людей, серед яких і жінки-ВПО. В процесі реалізації проекту склалося 10 менторських пар, які успішно продовжують вести свої блоги на соціально важливі теми, а саме : соціальний статус жінок, комунальні проблеми в населеному пункті, «криза культури», особистісний розвиток в умовах війни, висвітлення проблемних питань людей із травмою хребта та проблеми жінок на державній службі. І ключовим показником результативності є їхні вдячні відгуки та бажання працювати разом і надалі», - говорить регіональна координаторка проекту Наталія Проць .
Ольга Березюк наголосила на активній співпраці ГО "Центр просвітництва та розвитку людини" з Департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, який всебічно сприяв у реалізації проекту «Я-медіа», долучав тренерів, експертів та менторів до проекту: «Реалізація проектів, спрямованих на максимальне інформування громадськості, всебічне сприяння поширенню об»єктивної інформації завжди у фокусі діяльності Департаменту».
Своїми враженнями поділилася Олена Бортнічук, керівник культурно-освітнього няпряму та учасниця проекту: «У проекті «Я-Медіа»  мені пощастило побувати в трьох ролях. Я була і організатором і менті і ментором.Проект для мене став “родючою землею”, середовищем, яке постійно підштовхує до дій та мотивує не сидіти на місці, а досягати того чого прагну. А прагну я змінювати - змінювати на краще себе, змінювати друзів навколо мене та змінювати світ навколо нас.Я ніколи не любила писати - це правда. Але мені завжди було що сказати! І я завжди хотіла звертатись до аудиторії з розкриттям важливих тем та актуальних питань.
Попри запити мас, якщо маємо що запропонувати як альтернативу, ми повинні ділитись власними надбаннями, змінювати попит та поширювати той вогонь, що всередині нас. Щирість - основа . В блогерстві дуже важко вибрати тему, яку би ще не обговорили, але власне наша унікальність, і висловлення себе дає можливість бути неповторними та  цікавими.Величезне дякую за «Я-медіа», і..., уже скоро, до зустрічей на сторінках мого блогу» .

Журналістка Мар’яна Вербовська, яка виступала менторкою проекту, ділиться думками: «Для мене це був цікавий досвід, коли можна перевірити, наскільки мої навички практичні. Можна багато теоретизувати, але коли справа доходить до практики - то все значно цікавіше. Я давала поради, коригувала тексти, робила акценти на ключових речах. І, головне, жінки почали це використовувати не лише у веденні блогів, а й в повсякденному житті: вони грамотно ведуть свої професійні ФБ – сторінки, знають яким чином цікаво, змістовно та корисно подати іфнормацію». 

 Журналісти запитують чи будемо продовжувати проект? Чи будемо залучати учасників з найвіддаленіших куточків області? Звичайно, ми впевнені, що кожен хто хоче, може висловлювати свою думку. А від нас обіцяємо допомогу та підтримку, адже це не легко.

Коментарі

Популярні публікації